اطلاع رسانی حساب کاربری دینون اکسپلور صفحه نخست
آموزش نرم افزارهای آفیس
پرسش سوال

دسته بندی مقالات

فایل ورد WORD چیست؟

فایل ورد WORD چیست؟

این نرم افزار به صورت پیش فرض در بستر ویندوز وجود دارد و برای ویرایش، طراحی و ایجاد مستندات و مقالات استفاده می‌‌شود. 

از ویژگی‌‌های اصلی نرم افزار ورد می‌‌توان به تدوین و ویرایش متن، طراحی صفحه، قالب بندی متن، افزودن تصاویر و جداول، ایجاد فهرست مطالب و… اشاره کرد.

برنامه ورد قابلیت ذخیره فایل در فرمت‌‌های مختلفی را دارد. این فرمت‌‌ها شامل موارد زیر می‌‌باشند:

   doc 

docm 

docx  

 txt   

dot 

dotm 

dotx  

 pdf   

xml   

xps   

wps   

html   

rtl

 

با استفاده از این نرم افزار، کاربران قادر خواهند بود تا به‌‌راحتی مستندات خود را برای چاپ، ارسال ایمیل و یا به اشتراک گذاشتن در شبکه‌‌های اجتماعی و وب‌‌سایت‌‌ها آماده کنند.

همچنین، ورد قابلیتی برای پیش نمایش مستندات در حالت چند صفحه (Page Layout) نیز دارا می‌‌باشد. این قابلیت به کاربران این امکان را می‌‌دهد تا قالب بندی مستندات خود را به صورت دقیق‌‌تر و بهینه‌‌تر تنظیم کنند. 

نرم افزار ورد به دلیل دارا بودن ویژگی‌‌های متعدد و کاربردی، به عنوان یکی از بهترین نرم افزارهای ویرایش متن در دنیا شناخته شده است. 

همچنین، توانایی اتصال به دیگر نرم افزارهای شرکت مایکروسافت مانند اکسل و پاورپوینت را نیز داراست که این امر برای کاربرانی که برای فعالیت‌‌های خود از چند نرم افزار استفاده می‌‌کنند، بسیار مفید است.

در نهایت، می‌‌توان گفت که نرم افزار ورد به دلیل کاربری آسان، قابلیت‌‌های بسیاری را داراست و همچنین پشتیبانی از زبان فارسی، یکی از بهترین گزینه‌‌ها برای ویرایش متن و تدوین مستندات است.(منبع)

انتشاربروزرسانیمطالعهدسترسی
1402/11/181402/11/2335 مرتبهرایگان

پرسش و پاسخ کاربران