اطلاع رسانی حساب کاربری دینون اکسپلور صفحه نخست
آموزش نرم افزارهای آفیس
پرسش سوال

دسته بندی مقالات

نرم افزار Word چیست؟

نرم افزار Word چیست؟

نرم افزار ورد (Microsoft Word) یکی از پرکاربردترین نرم افزارهای "ویرایش متن" است که توسط شرکت "مایکروسافت" توسعه داده شده است. این نرم افزار در سال 1983 توسط شرکت Microsoft روانه بازار شد و به‌‌طور پیش‌‌فرض در "ویندوز" نصب می‌شود.

برنامه word چهارمین مهارت از مهارت‌‌های هفتگانه کامپیوتر (icdl) است. این نرم افزار از پرکاربردترین برنامه‌‌های مجموعه آفیس به حساب می‌‌آید و برای انجام کارهای روزمره و اداری، بسیار کاربرد دارد.

برنامه ورد برای کامپیوتر مانند دست برای انسان است؛ با توجه به قابلیت‌‌های فراوانی که این نرم افزار دارد، می‌‌توان از آن به عنوان "آچار فرانسه" مجموعه آفیس نام برد. این برنامه از جمله نرم افزارهایی است که برای انجام امور اداری بسیار اهمیت دارد؛ از این رو لازم است تمامی کارمندان در قسمت‌‌های اداری با آن آشنایی داشته باشند.

Word امکان ایجاد و ویرایش متن و تصاویر را به کاربر می‌دهد؛ همچنین امکان اشکال زدایی، تشخیص اشتباه‌های گرامری، استفاده از قالب‌های پیش فرض، استفاده از امکانات نشانه‌گذاری و تنظیمات متن، ایجاد جداول، ایجاد حلقه‌های انتخاب، ایجاد اِفکت‌های تصویری، ایجاد شبکه‌های منطقی و مشاهده‌‌ی پیش نمایش فایل‌ها نیز را فراهم می‌کند.(منبع)

 

انتشاربروزرسانیمطالعهدسترسی
1402/11/181402/11/1840 مرتبهرایگان

پرسش و پاسخ کاربران