درگاه کاربری
فعالیت اخیـر دستـه بنـدی کاوش هوشمنـد پشتیبـانی سایت دربـاره دینـون

قوانیـن و مقـررات

قبل از ایجاد حساب کاربری نسبت به مطالعه دقیق قوانین و مقررات اقدام نمایید.

تعاریف کلـی

مدیـر : آقای میثم شریفی به عنوان مدیر و صاحب امتیاز سامانه هوشمنـد دینـون

دینـون : پلتفرم انتشار علم و دانش با آدرس اختصاصی https://Dinon.ir که با هدف پاسخگویی به سـوالات توسط کارشناسان و در زمینه های مختلف به صورت تخصصی فعالیت می کند و به کاربر کمک می کند تا برای سـوالات خود پاسخی مطمئن و مناسب را دریافت نماید.

پنل کاربری : پنلی است که از طرف دینـون در اختیار کاربران اعم از کارشناسان یا کاربران عادی قرار گرفته و از این طریق می توانند از آن بر اساس چهارچوب قانون استفاده نمایند.

کاربر عادی : کاربری که قصد رسیدن به پاسخ سـوالات خود را دارد. کاربر شخصی حقیقی یا حقوقی است که از خدمات و اطلاعات دینـون استفاده می کند ، کاربر عـادی می تواند دارای حساب کاربری در دینـون باشد و یا حساب کاربری نداشته باشد.

کاربر کارشناس : شخصی حقیقی یا حقوقی است که به صورت تخصصی در دینـون فعالیت می کند و با دارا بودن سطح پنل کارشناس می تواند پاسخگوی سوالات دیگران باشد.

شرایط عمـومی

1-1- بازدید از سایت دینـون بدون ایجاد حساب کاربری امکان پذیر است ؛ ولی برای استفاده از خدمات های دیگر باید حساب کاربری ایجاد شود.

1-2- کاربران برای استفاده از خدمات این سامانه ابتدا می بایست نسبت به مطالعه قوانین و مقررات سایت اقدام نمایند و ثبت نام ایشان به منزله قبول این قوانین تلقی خواهد شد.

1-3- دینـون در هر زمان می تواند حساب کاربران خاطی و متخلف را مسدود کرده و موجـودی پنـل آنها را مسترد نماید و در این خصوص ملزم به پاسخگویی نیست و فقط گزارشی از روند و دلیلی را برای کاربر ارسال می کند و کاربر در این خصوص هیچ گونه حقی برای اعتراض (از هر طریق) را ندارد.

پنـل کاربـری

2-1- شخص حقیقی یا حقوقی می تواند نسبت به ایجاد حساب کاربری در سایت دینـون اقدام نماید.

2-2- فعالیت در سایت و ثبت سـوال و جواب ، نباید حاوی کلمات مغایر با عرف و شرع جامعه و قوانین باشد.

2-3- هر پنـل کاربـری برای همیشه به صورت رایگـان فعال خواهد بود و دینـون هزینه ای به عنوان اشتراک از کاربران دریافت نمی نماید.

2-4- دینـون می تواند در هر زمان و با اطلاع قبلی و با ارایه دلیل حساب کاربری را بسته و موجـودی پنل آن را مسترد نماید.

2-5- پنل کاربری مختص استفاده شخص ثبت نام کننده است ؛ در صورت ارائه رمز عبور به سایرین و در نتیجه بروز هر گونه اشکال، ایراد، سوءاستفاده، شخص کاربر مسئول خواهد بود.

2-6- مسئولیت حفظ و نگهداری از رمز عبور و آدرس ایمیل با کاربران بوده و کاربران مکلف اند در صورت فراموشی ، مفقود شدن یا سرقت اطلاعات حساب کاربری ، از طریق ارتباط با پشتیبانی ، سامانه دینـون را در جریان قرار دهند.

2-7- تنها اشخاصی که بیش از 12 سال سن دارند و واجد اهلیت قانونی باشند می‌توانند اقدام به ساختن حساب کاربری نمایند.

شرایط استفاده

3-1- کاربر عادی باید اطلاعات زیر را جهت ثبت نام وارد نماید : نام ، نام خانوادگی ، ایمیل.

3-2- سامانه دینـون مسئولیتی در قبال عدم انجام تعهدات خود که در نتیجه مواردی خارج از اختیار ، نظیر وقوع بلایای طبیعی ، شرایط غیرعادی ، قطعی کلی شبکه اینترنت و دیتا ، خرابی در هاستینگ ، فیلترینگ و ... باشد ، نخواهد داشت.

شرایط استفاده کاربر کارشناس

4-1- کاربر کارشناس می بایست دارای مهارت کافی در زمینه ای خاص باشد که این مهارت با توجه به ارائه مدارک توسط فرد بررسی می گردد.

4-2- ملاک احراز هویت کارشناس ، بر مبنای عرف و به طور مثال از طریق مشاهده مدارک تحصیلی است. بنابراین در صورت هرگونه تخلف از ناحیه کاربر کارشناس در خصوص جعل مدارک و هویت و موارد مشابه ، دینـون مسئولیتی ندارد.

4-3- تمامی کاربـران کارشناس موظف هستند تنها سـوالاتی را پاسخ دهند که در آن مهارت کافی دارند و همچنین حق توهین ، ارائه پاسخ نامرتبط و یا غیر موثق ، تفحص و کنکاش در رابطه با کاربران سـوال کننده را ندارد و در صورتی تخطی تمامی عواقب ناشی به عهده کاربر کارشناس می باشد.

4-4- کاربر کارشناس با قبول شرایط و مقررات دینـون می پذیرد که کاربران عادی می توانند نسبت به اعلام نظر خود در قسمت مربوط اقدام کنند. تمامی نظرات نمایش داده شده در دینـون در بخش سـوال و جواب با کارشناس ، توسط کاربران درج می شود و دینـون هیچگونه مسئولیتی را در قبال نظرات کاربران را عهده دار نمی باشد.

حریم خصوصی و اطلاعات محرمانه

5-1- سامانه دینـون تمام تلاش خود را جهت حفظ امنیت اطلاعات کاربران بر عهده می گیرد و با به روز ترین فناوری ها، اقدام به حراست از داده ها می نماید.

5-2- اطلاعات اخذ شده از کاربران صرفا جهت بهبود ارائه خدمات، اختصاصی کردن تجربه کاربری، امتیاز دهی به کاربران، پیگیری مطالبات و عودت وجوه در صورت لزوم و هم چنین مکابته و ارتباط با کاربران مورد استفاده قرار می گیرد.

5-3- سامانه دینـون تعهد می کند داده های کاربران جز در مورد کارکرد در همین سامانه ؛ برای مقاصد دیگر به کار نرود.

مسئولیت ها و تعهدات

6-1- دینـون تمام تلاش خود را جهت رضایت کاربران ، رفع اختلافات ایجاد شده در زمان ارائه خدمات می‌کند.

6-2- ماهیت دینـون یک سامانه واسط میان کاربر سـوال کننده و کاربر کارشناس است.

6-3- دینـون به هیچ عنوان در پاسخی که از طرف کاربر کارشناس ارائه شده ، دخل و تصرفی نکرده و بنا براین کاربر عادی که نسبت به انتخاب و خرید پاسخ از یک کارشناس خاص اقدام می کند ، طرف قرارداد و حساب با آن کارشناس است.

6-4- واحد پشتیبانی سامانه به صورت 24 ساعته به صورت ارسال ایمیل و در ساعات اداری به صورت تلفنی و از طریق نرم افزارهای پیام رسان مختلف ، نسبت به رفع مشکلات کاربران اقدام می نماید.

نحوه پرداخت به کاربران و تسویه (در صورت وجود)

7-1- رسید پرداخت های کاربران بعد از تایید واریز توسط تیم پشتیبانی ، از طریق پیام الکترونیکی صادر و در پنل کاربران قابل مشاهده است.

7-2- کاربر می پذیرد در صورت پرداخت ناموفق از طریق درگاه بانکی ، شخصا مسئول پیگیری وجه کسر شده از سیستم بانکی مربوطه می باشد و از نظر دینـون ، وجه مذکور پرداخت شده محسوب نمی گردد و دینـون در این خصوص مسئولیتی ندارد.

7-3- در صورت توقف همکاری دینـون با کاربر کارشناس به هر دلیل ، سایت دینـون موظف است موجودی پنـل را به حساب بانکی اعلام شده از سوی کاربر کارشناس ، ظرف مدت 5 روز کاری عودت دهد و با ایشان تسویه نماید.

شرایط غیر فعال سازی حساب کاربری

در صورت بروز هر یک از وارد زیر یا بنا به دستور مقام قضایی ، دینـون می تواند نسبت به غیر فعال سازی حساب کاربری کاربران ، اقدام نماید. دینـون در صورتی که بخواهد نسبت به این امر اقدام نماید ، ابتدا یک اخطار از طریق ایمیل به کاربر ارسال می نماید ، در صورت عدم ترتیب اثر وفق اخطار ارسالی ، حساب کاربر غیر فعال می گردد.

1- در صورت نقض هر یک از تعهدات مندرج در قوانین و مقررات سایت
2- در صورت هرگونه فعالیت مغایر با قوانین و مقررات جاری کشور
3- در صورت پرسش سـوال های هجو و اسپم
4- در صورت ارائه پاسخ توهین آمیز نسبت به اشخاص و مذاهب

سایر مقررات

8-1- در صورت تغییر قوانین و مقررات دینـون نسبت به اطلاع رسانی در خصوص آن در پنل کابران اقدام می نماید. از تاریخ بارگزاری قوانین جدید در سایت که برای عموم افراد قابل مشاهده باشد، ادعای عدم اطلاع از قوانین قابل پذیرش نخواهد بود.

8-2- دینـون در قبال عدم دسترسی منظم کاربر به وب سایت و عدم بررسی اعلان ها از سوی کاربران مسئولیتی نخواهد داشت.

8-3- دینـون دسترسی مداوم و بی وقفه به سامانه را تضمین نمی نماید.

8-4- نحوه ارتباط دینـون با کاربران از تماس تلفنی و پیامک و کانال های رسمی آن در نرم افزار های پیام رسان می باشد که لیست آنها در سایت موجود است. کلیه پیام های سامانه صرفا از طرق مذکور ارسال و مشاهده شده تلقی می گردد.

8-5- هرگونه اقدامی از سوی کاربر که منجر به ورود خسارت به شهرت ، اعتبار و دارایی‌های دینـون شود تخلف تلقی خواهد. دینـون این حق را برای خود محفوظ می‌داند که حساب کاربر را مسدود کند و در صورت نیاز ، علیه شخص مذکور اقدام قانونی انجام دهد و حقوق قانونی خود را مطالبه کند.

8-6- تمامی مالکیت سامانه متعلق به مدیـر دینـون بوده و کاربران صرفا حق استفاده از سامانه را در محدوده تعیین شده دارند و هیچ گاه ، هیچ نوع حقی اعم و نه محدود به مالکیت و سایر موارد به کاربران تعلق ندارد.

8-7- کاربر حق ندارد نرم‌افزار یا اسکریپتی با هدف ایندکس گذاری ، مطالعه یا هر گونه فعالیت داده‌کاوی روی سامانه دینـون اجرا کند.

8-8- کلیه اقدامات کاربران در خصوص اقدام به دسترسی غیر مجاز و سایر فعالیت ها که مشمول قانون مجازات رایانه ای یا سایر مقررات کشور گردد، مورد پیگیری قضایی واقع می شود و کاربر متخلف می بایست علاوه بر تحمل مجازات های قانونی تعیین شده نسبت به جبران خسارات وارده به سامانه نیز اقدام نماید.

8-9- در صورتی که کاربر باعث وارد شدن هرگونه ضرر زیانی به دینـون و یا سایر کاربران شود کاربر خاطی ملزم به احقاق تمامی حقوق ضایع شده می باشد.

دینـون ؛ پلتفرم انتشار علم و دانش در ایران SiteMap.xml پشتیبانی واتساپقوانین و مقرراتلیست کارشناسان تمامی حقوق مادی و معنوی محفوظ است.