دینـون

امام هدایت، وامام ضلالت، تبعیت از کدام؟؟

بروز رسانی : 1400/02/08        علاقـه : 4        بازدیـد : 13

????????????

????سلسله مباحث #آیات_مهدوی

????جزء [15]سوره اسراء، آیه71

????«يَوْمَ نَدْعُو كُلَّ أُنَاسٍ بِإِمَامِهِمْ فَمَنْ أُوتِيَ كِتَابَهُ بِيَمِينِهِ فَأُولَٰئِكَ يَقْرَءُونَ كِتَابَهُمْ وَلَا يُظْلَمُونَ فَتِيلًا» روزی که گروهی از مردم با امام خودشان وقتی فرا خوانده می شوند هر کسی نامه عملش???? به دست راستش داده بشود، آنها نامه خودشان را با شادی می‌گیرند می خوانند و کمترین ستمی هم به آنها نمی شود.

????جابر بن عبدالله انصاری از
امام باقر نقل می کند که حضرت فرمود وقتی آیه «يَوْمَ نَدْعُو كُلَّ أُنَاسٍ بِإِمَامِهِمْ فَمَنْ أُوتِيَ كِتَابَهُ بِيَمِينِه» نازل شد مسلمانها گفتند ای رسول خدا! آیا شما امام همه مردم نیستید⁉️

????حضرت فرمود من رسول خدا
به سوی همه مردم هستم، ولی پس از من پیشوایانی از سوی خدا از اهل بیتم برای مردم می آید???? (یعنی برای امر امامت بپامی خیزند) اما مورد تکذیب و ظلم پیشوایان کفر و گمراهی❌ قرار می گیرند. پس کسی که ولایت و پیروی آنها را داشته باشد، آنها را تصدیق بکند، از من و با من خواهد بود و‌ مرا در روز قیامت ملاقات می‌کند. بعد پیامبر✨ فرمود آگاه‌ باشید کسی که به آنها ظلم کند و یا آنها را تکذیب کند او از من و با من نیست من از او بیزارم!

????قرآن دوگونه✌️ پیشوا نام می‌برد؛

1️⃣. یکی در سوره انبیاء آیه [73]،
امام نور و هدایت می گوید، «أَئِمَّةً يَهْدُونَ بِأَمْرِنَا»

2️⃣. دیگری هم امام نار و ضلالت می‌فرماید که در سوره قصص آیه [41] هست، «أَئِمَّةً يَدْعُونَ إِلَى النَّارِ»

⚠️یعنی عملا دارد به ما شاخصه می دهد قرآن، که روز قیامت وقتی کسی که با امامش می آید، کدام امام⁉️ امامی که نور و هدایت، امامی که ما را توحید محور کند، ما را به خدا دعوت کند، نه به نار و خودشان و ضلالتشان.
????گروه اول از سوی خدا به امامت منصوب می شوند.
????اما گروه دوم با زور❌ و تهدید و ‌تطمیع و تحقیر مردم را به اطاعت خودشان وا می‌دارند.

⭕️ابـوبصیر به امام صادق گفت «‏أَشْهَدُ أَنَّکَ إِمَامِی» گواهی می دهم تو امام من هستی. آنگاه امام صادق (ع) فرمود؛ در قیامت هر گروهی با امامشان محشور می‌شوند، خورشید پرستان با خورشید و ستاره پرستان با ستاره.

????✨از امام رضا (ع) روایت شده که رسول خدا درباره همین آیه فرمود؛ در روز قیامت هر گروهی را به نام امام خودشان و نیز کتاب خدا و سنت پیامبر فرا می‌خوانند. این خیلی زیباست که تقسیم بندی مردم در روز قیامت براساس رهبرشان و امامشان است.

????انسان ناگزیر است???? الگو و
رهبری را در این دنیا برای خودش انتخاب بکند، تا براساس نگاهی که به امام خودش دارد خودش را مهندسی کند. «نَدْعُو كُلَّ أُنَاسٍ بِإِمَامِهِمْ..» آثار مسئله انتخاب و رهبری و اطاعت از او‌ یعنی تا قیامت ادامه دارد. ????قیامت نه تنها دادگاه افراد است بلکه محکمه ی بزرگ امت ها، ملت ها، احزاب، مکتب ها و حکومت هاست ... خیلی باید مراقب باشیم.⚠️

⚠️لذا جایگاه امام و ولایت در متن زندگی باید باشد، نه


محدودیت دستـرسی ...

جهت مشاهده ادامه مطلب ؛ وارد درگاه کاربری خود شوید.

ورود به درگاه کاربری

مصطفی جعفری

مصطفی جعفری

امتیـاز فنـی :2145واحد


پرسـش سـوال
ثبت مطلب :1400/02/08
بـروز رسانی :1400/02/08
شناسه مطلب :131
قیمت مطلب :0 تومان

علاقه مندان اخیـر

  • 1400/02/16

دینـون ؛ پلتفـرم انتشـار علـم و دانـش در ایـران ...

تمامی حقوق مادی و معنوی محفوظ است ؛SiteMap.xml

Dinon.ir