دینـون

یتیم واقعی چه کسی است؟

بروز رسانی : 1400/01/20        علاقـه : 11        بازدیـد : 32

???? یتیم واقعی کسی است که از امام زمان خویش جدا مانده باشد.

????امام حسن عسکری(علیه السلام) در یک روایت نورانی می فرمایند« یتیم کسی است که از پدر و مادر خود جدا می شود و یتیم ترین یتیم کسی است که از امام خود جدا شده و ارتباطش با امام زمانش قطع شده و به احکام دینی خود آگاهی ندارد»

???? در احادیث بیان شده که به صورت مستمر با امام زمان خویش تجدید عهد و بیعت کنید.

????اگر انسان با امام عصر خود تجدید بیعت نکند به مرور خانه دلش برای انواع مفاسد آماده می شود.

????اگر امروز جریان شیعه در سطح جامعه جهانی، جریانی زنده و پویا است به دو واسطه است که در ابتدا پویایی تشییع به علت اقامه شعائر و در رأس آن اقامه عزای سید الشهدا علیه السلام است و دیگر عامل پویایی شیعه زیارت ائمه معصومین علیهم السلام و ارتباط با امام زمان(عج) است.

????در زیارت امام زمان(عج) می خوانیم سلام بر کسی که بهار قلب ها و شادی دل مردم است، لذا رمز شادی دل ها و بهار قلب ها ارتباط با امام زمان(عج) است.

????امام حسن عسکری (علیه السلام) در ادامه روایت می فرمایند« پس هر یک از شیعیان ما که کفالت اینگونه یتیم ها را بر عهده گیرند به این ترتیب که علوم و احادیث ما را به ایشان تعلیم دهند و آنها را هدایت کنند با ما در طبقات مرتفع بهشت هم درجه و همسایه خواهند بود».

????بنابراین مهم ترین رسالت منتظران امام زمان(عج) در عصر ظهور، آموختن احادیث نبوی و آموزش آنها به دیگران و عمل به این احادیث است؛ زیرا تنها در پناه این احادیث است که می توان به وظایف خویش به عنوان مؤمن آل الله در عصر غیبت جامه عمل پوشاند.


محدودیت دستـرسی ...

جهت مشاهده ادامه مطلب ؛ وارد درگاه کاربری خود شوید.

ورود به درگاه کاربری

مصطفی جعفری

مصطفی جعفری

امتیـاز فنـی :2151واحد


پرسـش سـوال
ثبت مطلب :1400/01/20
بـروز رسانی :1400/01/20
شناسه مطلب :126
قیمت مطلب :0 تومان

علاقه مندان اخیـر

  • 1400/02/17

دینـون ؛ پلتفـرم انتشـار علـم و دانـش در ایـران ...

تمامی حقوق مادی و معنوی محفوظ است ؛SiteMap.xml

Dinon.ir